Grupa Inwest

zadzwoń teraz:

604 751 400

Warszawa - Wawer

Anin Park

Termin zakończenia inwestycji:
Kwiecień 2018

Dostępne mieszkania

Warszawa - Wawer, Anin Park

sprawdź

opis inwestycji

ANIN. HISTORIA i TERAŻNIEJSZOŚĆ

Początki Anina (położonego w prawobrzeżnej części Warszawy w dzielnicy Wawer) sięgają 1906 roku, kiedy to hrabia Ksawery Branicki przeprowadził parcelację swoich dóbr, które na cześć swojej małżonki Anny nazwał jej imieniem. Obejmowały one między innymi ogromny lesisty teren, którego zaletą była czysta, kryniczna woda, cisza i balsamiczne powietrze, które uzdrawiało ludzi chorych, zmęczonych, a szczególnie dodatnio wpływało na zdrowie dzieci. Dzisiaj ponad 300 hektarów tego lasu stanowi Rezerwat Przyrody im. Króla Jana Sobieskiego.

Rozwój tego rejonu miasta znacząco przyspieszył po I Wojnie Światowej. Warszawa jako stolica dużego państwa, zaczęła przyciągać rzesze ludzi z całej Polski. Nowopowstałe urzędy, instytucje, szkoły, sądy, teatry ściągały do stolicy polityków, artystów i specjalistów z różnych dziedzin, dla których w centrum miasta zaczęło brakować mieszkań. Ludzie ci często zatrzymywali się w osadach podmiejskich. Z czasem nabywali niewielkie parcele budowlane i osiedlali się na stałe. Co więcej, zagęszczenie ludności w Warszawie zmusiło wielu jej mieszkańców do poszukiwania przestrzeni, lepszych warunków do życia i wypoczynku po pracy, poza jej granicami. Nastąpił duży rozwój letnisk wzdłuż linii dojazdowych do stolicy, które z czasem przekształciły się w całoroczne domy, co pozwalało na korzystanie z dobrodziejstw klimatu o wiele dłużej niż trwał sezon letni. Po prawej stronie Wisły czołowe miejsce zajął Anin.

W tym czasie wybudowano wiele nowych domów i willi przy uliczkach wytyczonych prostopadle do torów i stacji kolejowej w Wawrze, zamkniętych od północy Szosą Brzeską (dzisiaj: ulica Bronisława Czecha), a na wschodzie ul. Królewską (dzisiaj: ulica Kajki). Ulice prostopadłe do tzw. „Szosy”, nazywano alejami, np. Aleja Parkowa (dzisiaj: ulica Rzeźbiarska). Równoległe zaś do niej otrzymały nazwę Poprzecznych i rzymskie cyfry od I do XII.

Po II Wojnie Światowej w Aninie szybko zakwitło życie kulturalne, przyciągające na teren osiedla kolejnych poetów oraz artystów i mimo że zmieniło nieco swój charakter, nie straciło wszak na atrakcyjności. W latach 60-tych utworzono tu Instytut Elektrotechniki. Powstało Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytut Kardiologii.

Dzisiaj w Aninie szuka wytchnienia, bądź na stałe osiedla się przeważnie inteligencja pracująca w stolicy. Swoje domy mają tu także dziennikarze, ludzie kultury i sportu. Anin to klimatyczne miejsce z mnóstwem zieleni, bliskością rezerwatu przyrody oraz drewnianymi domami z werandami – zwanymi potocznie „świdermajerami”. Ta niecodzienna nazwa pochodzi z wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Wycieczka do Świdra", który przed wojną mieszkał  i tworzył właśnie w Aninie.

ANIN PARK. LOKALIZACJA 

Inwestycja Anin Park zlokalizowana jest przy ul. Pożaryskiego 71 u zbiegu ulic Szpotańskiego i IX Poprzecznej, co niewątpliwie stanowi o jej atrakcyjności. Oferuje ona bowiem znakomite połączenia komunikacyjne, w tym między innymi bezpośredni (zaledwie 3 minuty spacerem od naszej inwestycji) dostęp do stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Warszawa - Anin, która dzisiaj ze względu na wysoką jakość pociągów oraz znakomite połączenia we wszystkie kierunki Warszawy, stanowi rodzaj naziemnego metra, jak również bardzo dobry i szybki dojazd do głównych arterii miejskich: Trasy Siekierkowskiej, Trasy Łazienkowskiej, ulic Grochowskiej i Marsa.

Co więcej, lokalizację charakteryzuje sąsiedztwo obszernego Rezerwatu Leśnego im.  Króla Jana Sobieskiego (najstarszy, drugi co do wielkości kompleks leśny w Warszawie i największy w jej prawobrzeżnej części), niska zabudowa głównie willowa oraz brak dużych blokowisk i skupisk osiedli.

W odległości nieprzekraczającej 1 km znajduje się doskonale rozwinięta miejska infrastruktura: sklepy i punkty usługowo – handlowe, apteki, banki, stacje benzynowe, restauracje i kawiarnie oraz rodzinne Centrum Handlowe „Ferio Wawer” przy ul. Szpotańskiego, które powstało w zabytkowych, przedwojennych wnętrzach dawnej fabryki.

Okolica obejmuje także przedszkola, szkoły podstawowe oraz licea ogólnokształcące, liczne placówki edukacyjne dla dzieci i młodzieży(Centrum Promocji Kultury, Biblioteka Miejska), a także wiele interesujących obiektów krajoznawczych, zabytków kultury i atrakcyjnych miejsc dla rodzinnego wypoczynku.

Sympatycy aktywności sportowych znajdą w pobliżu rekreacyjne ścieżki biegowe, trasy rowerowe, a także położony nieopodal Ośrodek Sportu i Rekreacji, który oprócz basenu i fitness organizuje również sezonowe atrakcje, takie jak np. lodowisko w okresie zimowym.

STANDARD BUDYNKU I MIESZKAŃ

Anin Park  to nowoczesny budynek mieszkalny, wielorodzinny z 52 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu i funkcjonalnym układzie: lokale jednopoziomowe, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe o powierzchni od 46m2 do 116m2

Dla lokali na parterze przewidziano tarasy i ogródki, usytuowane wokół budynku. Pozostałe mieszkania posiadać będą balkony i duże oknaotwierające się na otaczającą zieleń.

Pionową obsługę komunikacyjną zapewnią dwie klatki schodowe, każda z windą osobową zjeżdżająca także do garażu podziemnego, gdzie zlokalizowane będą pojedyncze miejsca postojowe. Na poszczególnych kondygnacjach zaprojektowano również komórki lokatorskie. Teren wokół inwestycji będzie ogrodzony i wyposażony w monitoring zewnętrzny.

Zasilanie w prąd, wodę i kanalizację zapewni sieć miejska, a centralne ogrzewanie – nowoczesna kotłownia gazowa.

Niewątpliwą zaletą będzie estetyczna elewacja budynku wykończona miejscami ozdobną wyprawą dekoracyjną.

lokalizacja

Warszawa - Wawer, Anin Park

galeria

harmonogram prac

Pierwszy etap - WYKONANO

Roboty ziemne, roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, niwelacja terenu, ogrodzenie tymczasowe, wykonanie stanu „0” budynku (strop nad garażem podziemnym) oraz wykonanie instalacji kanalizacji podposadzkowej w garażu podziemnym

Drugi etap - WYKONANO

Wykonanie konstrukcji I i II kondygnacji (strop nad parterem i strop nad I piętrem)

Trzeci etap - WYKONANO

Wykonanie konstrukcji III i IV kondygnacji (strop nad II piętrem i strop nad III piętrem)

Czwarty etap - WYKONANO

Wykonanie robót murowych (ściany osłonowe i międzylokalowe) oraz wykonanie pionów i poziomów instalacji kanalizacji i instalacji deszczowej oraz montaż stolarki okiennej i wykonanie elewacji zewnętrznej bez poziomu parteru oraz wykonanie pokrycia

Piąty etap - WYKONANO

Wykonanie tynków w lokalach mieszkalnych oraz dostawa wind i ich montaż w szybach windowych oraz okablowanie lokali mieszkalnych instalacją elektryczną

Szósty etap - WYKONANO

Wykonanie instalacji sanitarnych podposadzkowych w lokalach mieszkalnych oraz wykonanie szlicht w lokalach mieszkalnych oraz dostawa i montaż drzwi wejściowych do lokali mieszkalnych

Siódmy etap - 10.04.2018

Zakończenie wszystkich prac i zgłoszenie zgłoszenie budynku do użytkowania do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Dziennik budowy

diary image
diary image
diary image
diary image
diary image
diary image

Termin zakończenia inwestycji:
Kwiecień 2018

Marzec 2018
Zakończono prace wykończeniowe wewnętrzne. Trwają przygotowania do zgłoszenia budynku do użytkowania.

Luty 2018
Trwają prace wykończeniowe - wewnętrzne

Styczeń 2018
Zakończono prace elewacyjne

Grudzień 2017
Końcówka prac elewacyjnych (zdjęcie: 12.12.2017 godz. 5:00)

Listopad 2017
Prace wewnątrzlokalowe: instalacyjne i tynkarskie

Październik 2017
Trwają prace elewacyjne

- ZOBACZ FILM O INWESTYCJI -

 

Dostępne mieszkania

Warszawa - Wawer, Anin Park

sprawdź

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij