Grupa Inwest

zadzwoń teraz:

604 751 400

Warszawa - Praga Południe

Kałuszyńska

Inwestycja zrealizowana:
Grudzień 2017

opis inwestycji

Inwestycja Kałuszyńska to kameralny budynek w otoczeniu modnej postindustrialnej zabudowy pozwalając na wypoczynek oraz aktywny udział w miejskich wydarzeniach kulturalnych. Inwestycja zrealizowana w latach 2016-2017. Powierzchnia użytkowa: 1.250 m2

LOKALIZACJA - KAMIONEK, UL. KAŁUSZYŃSKA

Budynek mieszkalny, wielorodzinny o atrakcyjnej architekturze, licznych przeszkleniach oraz ozdobnie wykończoną klatką schodową i korytarzami zlokalizowany jest na rogu ulic Kałuszyńskiej i Gocławskiej (pomiędzy ulicami Grochowską i Mińską) w sąsiedztwie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (Uniwersytet SWPS), która ma swoją siedzibę w pięknie odrestaurowanym budynku przedwojennej fabryki Kazimierza Szpotańskiego, w którym miłośnicy książek, dobrej kawy i eko-żywności znajdą stylową kawiarnię i księgarnię.

Lokalizacja inwestycji pozwala na swobodny i szybki dostęp do położonych nieopodal lokalnych sklepów spożywczychaptek, instytucji oświatowych (przedszkoli i szkół ogólnokształcących) a także placówek administracyjnych (Urząd Dzielnicy przy ul. Grochowskiej)

Największe tereny zielone dzielnicy Pragi Południe znajdują się właśnie na Kamionku. Wspomniany piękny Park Skaryszewski (znajdujący się w odległości zaledwie 500 m od ulicy Kałuszyńskiej) , jego błonia, które doceniane są ze względu na swoje walory ekologiczne, kanały wodne, plac zabaw dla dzieci, rozległe trawniki sprzyjające plażowaniu i rekreacji na trawie, boisko sportowe – to wszystko stanowi o atrakcyjności tej części dzielnicy miasta.

W przestrzeni kamionkowskich pofabrycznych budynków zaadaptowanych na restauracje i kluby powstają modne miejsca spotkań, zwłaszcza dla młodych ludzi, ceniących sobie rozrywkowe perspektywy dzielnicy.

W rejonie Kamionka znajduje się kilkadziesiąt obiektów zabytkowych. Warto wspomnieć chociażby o XIX-wiecznym kompleksie budynków przy ul. Grochowskiej 272 – obecnie siedzibie polskiej orkiestry symfonicznej. To właśnie w tym miejscu, w ramach wspomnianego programu Rewitalizacji, ruszyć ma wkrótce budowa Europejskiego Centrum Muzyki - nowego artystycznego centrum Warszawy – skupione wokół Orkiestry Sinfonia Varsovia. Centrum będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem dla prezentacji muzyki poważnej i innych gatunków sztuki (teatr, film, malarstwo, fotografia, rzeźba), lecz również miejscem spędzania czasu wolnego (multiteka, kawiarnie, restauracje, itp.). Siedziba Orkiestry ma się stać ważną przestrzenią dla dyskusji wokół najważniejszych wydarzeń kulturalnych.

Dla wielu kibiców sportowych, ale także amatorów koncertów, targów modowych, targów książki niekwestionowaną zaletą jest Stadion Narodowy, gdzie organizowane są różnorodne imprezy otwarte. Propozycją dla osób, które cenią sobie różnorodne zajęcia oświatowe, indywidualne, grupowe, także rodzinne, są liczne ośrodki Centrum Promocji KulturyTeatr Powszechny, zlokalizowany na rogu ulic Grochowskiej i Alei Zielenieckiej, stanowi ważny artystyczny punkt na mapie Warszawy.

STANDARD BUDYNKU I MIESZKAŃ

Budynek wyróżniają 24 mieszkania o zróżnicowanym metrażu (od 27 m2 do 70m2) i funkcjonalnym układzie (od mieszkań jednopokojowych po czteropokojowe) zlokalizowanych na sześciu kondygnacjach naziemnych.

Na parterze przewidziano jeden lokal mieszkalny z własnym ogródkiem oraz jeden lokal usługowy o powierzchni 56m2.  Do dyspozycji wszystkich mieszkańców pozostaje również teren zielony zlokalizowany na tyłach budynku do samodzielnego zagospodarowania.

Zasilanie budynku w wodę, prąd i gaz zapewniają sieci miejskie. Potrzeby C.O i C.W. zapewnia własna kotłownia gazowa. Dla wygody mieszkańców w budynku zainstalowano nowoczesną windę zjeżdżająca także do garażu podziemnego. Miejsca parkingowe znajdują się na platformach parkingowych zlokalizowanych w garażu podziemnym. Na kondygnacji podziemnej oraz na poziomie parteru przewidziano również „rodzinne” stanowiska postojowe na dwa samochody każde.

Budynek został wyposażony w monitoring zewnętrzny, co gwarantuje spokój i bezpieczeństwo. Niewątpliwą zaletą jest estetyczna i efektowna elewacja budynku w duchu architektonicznego modernizmu, wykończona tynkiem mineralnym i fragmentarycznie okładziną z płytek elewacyjnych.

lokalizacja

Warszawa - Praga Południe, Kałuszyńska

galeria

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij