HM Factory w Osiemdziesiątce.

Czy będzie to początek owocnej współpracy?

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego dokłada wszelkich starań, żeby kształcenie, w oferowanych przez niego kierunkach, było jak najbardziej efektywne i atrakcyjne dla uczniów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że proponowane zawody pozwalają absolwentom, nie tylko znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę, ale są skorelowane z sochaczewskim rynkiem pracy. Stąd od wielu lat działania szkoły, przy wsparciu zarządu powiatu, by nawiązywać współpracę z przedsiębiorstwami działającymi w powiecie, żeby każdy kierunek kształcenia w szkole miał swój partnerski lub współpracujący zakład pracy. ZS CKP jest również otwarty na inicjatywy lokalnych firm.  Kolejną firmą, która prawdopodobnie zdecyduje się na ścisłe współdziałanie z Garbolewskim jest HM Factory, zlokalizowana przy ulicy Inżynierskiej w Sochaczewie.

HM Factory zajmuje się produkcją i montażem prefabrykowanych elementów żelbetowych. Z wykonywanych przez siebie elementów składa domy, bloki, konstrukcje dla przemysłu w Polsce i w Europie. Wiele przykładów zastosowań wyrobów tej firmy można obejrzeć np. w Szwecji czy w Hiszpanii. Prosta do montażu technologia, biorąca początek od „wielkiej płyty”, wciąż się prężnie rozwija. Zwiększające się zainteresowanie tą technologią sprawia, że firma Factory ma zamówienia na kolejne lata. Potrzeba zatem coraz więcej pracowników do produkcji i montażu elementów prefabrykowanych. Ponieważ ZS CKP ma w swojej ofercie kształcenie w kierunkach budowlanych (min. technik budownictwa, murarz- tynkarz), decyzja o nawiązaniu współpracy jest jak najbardziej zasadna.

16 grudnia 2021 roku odbyła się w budynku szkoły wirtualna prezentacja firmy HM Factory. Przygotował ją i poprowadził pan Bartosz Dąbrowski – członek zarządu, za pomocą aplikacji internetowej. Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych kierunków budowlanych mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o firmie, która już wrosła w sochaczewski krajobraz. Godzinna prezentacja obejmowała profil produkcji, technologię produkcji i montażu od procesu projektowego poprzez wytwarzanie, transport i montaż prefabrykatów na miejscu docelowym. Interesującym aspektem w pracy firmy jest wykorzystanie do projektu technologii 3D oraz bardzo krótki czas montażu konstrukcji budowlanej.

Od wiosny przyszłego roku Osiemdziesiątka w porozumieniu z HM Factory planuje wycieczki zawodowe dla uczniów, które pozwolą na dogłębne poznanie firmy i zorientowanie się w możliwościach i warunkach zatrudnienia. Szkoła jest otwarta na tego typu projekty, pozwalające  poszerzyć horyzonty swoich wychowanków. Liczy też na podpisanie umowy o stałej współpracy.

Źródło: https://zsckpsochaczew.edu.pl/2021/12/hm-factory-w-osiemdziesiatce/

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Zamknij X